РЕФЕРАТ - Державні підприємства





РЕФЕРАТ
Державні підприємства




ПЛАН
Вступ
1. Державні підприємства, поняття та ознаки
2. Класифікація державних підприємств
3. Законодавче регулювання діяльності державних підприємств – чинні норми та проекти
 Висновок
 Список використаних джерел

Вартість - 150 грн. 

За повною версією роботи зверніться сюди - ipoit2013@gmail.com або 




Вступ
Процес поступового роздержавлення, розвиток приватного сектора і відокремлення комунальної власності призвів до співіснування в Україні суб'єктів господарювання трьох форм власності: державної, комунальної та приватної. Проте вид державного підприємства залишається не тільки традиційним для нашої економіки, як для такої, що свого часу засновувалась на суспільній власності на засоби виробництва, а й зберігає важливе значення.

1. Державні підприємства, поняття та ознаки
Державне підприємство являє собою організаційно-правову форму підприємства, заснованого на державній власності. Визначення державне вказує, що дане підприємство має особливості правового становища порівняно з недержавними підприємствами. Ці особливості обумовлені способом відмежування функцій власника від функцій управління майном в державному підприємстві. Саме державне підприємство як майновий комплекс є об'єктом права державної власності. Підприємству як суб'єкту права це майно належить на праві повного господарського відання. Дане право вужче, ніж право власності. Обсяг його залежить від цільового призначення відповідного майна. Державне підприємство володіє, користується і розпоряджається цим майном, «вчиняючи щодо нього будь-які дії, що не суперечать закону та цілям діяльності підприємства», тобто його статуту. Оскільки державне підприємство є суб'єктом права повного господарського відання майном, а не суб'єктом права власності, щодо державних підприємств діє спеціальна категорія — правовий режим майна державних підприємств (ст.37 Закону «Про власність»).
......

2. Класифікація державних підприємств
Державні підприємства як суб'єкти одної форми власності (організаційної форми) поділяються на види:
•державні підприємства, засновані на загальнодержавній власності;
•державні підприємства, засновані на республіканській (Республіки Крим) власності;
•державні комунальні підприємства, засновані на власності адміністративно-територіальних одиниць.
Усі ці підприємства – державні юридичні особи
......

3. Законодавче регулювання діяльності державних підприємств
Держава, як визначено у Цивільному кодексі України, діє у цивільних відносинах на рівних правах з іншими учасниками цих відносин, може створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, навчальні заклади тощо) у випадках та в порядку , встановлених Конституцією України та законом.
.......
Висновок
Розпорошеність норм законодавства, які регулюють діяльність державних підприємств, ускладнює діяльність таких підприємств, що в свою чергу може призводити до певних зловживань при управлінні підприємством та його майном. Таким чином, назріла необхідність вдосконалення законодавства про державні підприємства.




Література:
1. Закон України  «Про власність» ;
2. Закон України «Про підприємництво» ;
3. Закон України «Про підприємства в Україні» ;
4. Закон України «Про господарські товариства» ;
5. Закон України «Про оплату  праці » ;
6. Закон України «Про банкрутство » ;
7. Закон України «Про ціни і ціноутворення » .

Комментариев нет:

Отправить комментарий