ДИПЛОМНА РОБОТА - Підвищення ефективності роботи підприємства за допомогою економіко-математичного моделювання (на прикладі ВАТ «Інтерпайп НМТЗ»)




Підвищення ефективності роботи підприємства за допомогою економіко-математичного моделювання (на прикладі ВАТ «Інтерпайп НМТЗ»)




ЗМІСТ:

ВСТУП
РОЗДІЛ 1. Аналіз діяльності підприємства
1.1 Методи і методики визначення ефективності роботи підприємства
1.2 Аналіз фінансового стану ВАТ «Інтерпайп НМТЗ»
1.3 Визначення мети і постановка задач, розв'язуваних при виконанні дипломної роботи
РОЗДІЛ 2. Економіко-математичне моделювання взаємозв‘язку елементів собівартості та прибутку
2.1 Аналіз літературних джерел, вибір моделі
2.2 Побудова моделі взаємозв‘язку факторов собівартості та прибутку
2.3 Моделювання контрольного приклада
РОЗДІЛ 3. Проектування інформаційної системи підтримки прийняття рішень
3.1 Методики створення сучасних інформаційних систем
3.2 Алгоритм побудови інформаційної системи підтримки прийняття рішень
3.3 Розробка інтерфейсу інформаційної системи
РОЗДІЛ 4. Охорона праці
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ДОДАТКИ
Об’єм – 125 сторінок.


За повною версією роботи зверніться сюди - ipoit2013@gmail.com або 


Вартість – 649 грн. 



РЕФЕРАТ
Об‘єкт розроблення: економіко-математична модель взаємозв‘язку факторів собівартості продукції та прибутку.
Мета роботи: підвищення ефективності роботи підприємства ВАТ «Інтерпайп НМТЗ» шляхом управління собівартістю продукції.
Метод дослідження та апаратура: для дослідження даної предметної області використані аналітичні методи для оцінки фінансово-економічного стану підприємства та метод лінійного багатофакторного регресійного аналізу для встановлення взаємозв‘язків агрегованих компонентів собівартості та прибутку. Для проектування та реалізації інформаційної системи використовувався компьютер на базі процессора Intel  Celeron.
У першому розділі диплому зроблений аналіз методів фінансового-економічного аналізу, проведена оцінка фінансово-економічного стану підприємства, сформульована мета та поставлені задачі дослідження.
У другому розділі проведений аналіз методів вивчення взаємозв‘язків статистичних показників, вибраний найбільш адекватний і на його базі розроблена комплексна економіко-математична модель.
У третьому розділі описані сучасні методи розробки інформаційних систем, приведений алгоритм побудови та дано опис інтерфейсу розробленої інформаційної системи підтримки прийняття рішень.
Новизна полягає у застосуванні методів регресійного аналізу на даних собівартості промислової продукції для математичного обгрунтування управлінських рішень.
Практичне значення полягає у наданні практичних рекомендацій управлінському персоналу підприємства щодо прийняття рішень по управлінню собівартістю продукції.
ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ, БАГАТОФАКТОРНА РЕГРЕСІЯ, КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА, РЕКОМЕНДАЦІЇ.
У часи політичної нестабільності та змін у економіці, стає дуже важливим питання керування підприємством як суб'єктом ринкових відносин та підтримка стабільності на ньому. Функціонування підприємства зв'язане зі змінами як у зовнішнім, так і у внутрішнім середовищі його діяльності, що обумовлює необхідність розробки нових підходів до визначення цільової функції його діяльності, досягнення оптимальних розмірів прибутку, що забезпечує конкурентноздатність підприємства на ринку і визначає перспективи його розвитку. Ефективно здійснюють свою виробничо-господарську діяльність тільки ті підприємства, які мають високі економічні результати, за умови найбільш повного використання фінансових і інтелектуальних ресурсів, факторів розумного економічного ризику, оригінальних ідей у бізнесі, постійного удосконалювання систем керування виробництвом.Для дослідження даної предметної області використані аналітичні методи для оцінки фінансово-економічного стану підприємства та метод лінійного багатофакторного регресійного аналізу для встановлення взаємозв‘язків агрегованих компонентів собівартості та прибутку.
Метою виробничого підприємства є найбільш повне забезпечення попиту високоякісною продукцією за умови одержання максимально можливого прибутку. Сьогодні багато підприємств роблять таку продукцію, однак максимізувати прибуток удається не усім. Основна проблема виникає при встановленні найбільш ефективної ціни продажу, яка б і добре продавалася, і підприємству, яке виробляє та продає цей товар,приносила максимум доходу
Кожен товар має свою ціну, але далеко не кожне підприємство має можливість самостійно ії встановити, щоб вона відповідала його потребам. Раніше ці рішення приймалися тільки виходячи з витрат і рентабельності. Роки економічних перетворень змінили ситуацію: зміни цін на сировину, високі процентні ставки, велика конкуренція, зниження купівельної спроможності , інфляція – усі ці фактори підсилили роль ціноутворення. Усе це визначає актуальність і значимість теми дослідження, важливість для окремо взятого підприємства та вітчизняної економіки у цілому.
У першому розділі диплому буде зроблений аналіз наявних методів фінансового-економічного аналізу, проведена оцінка фінансово-економічного стану підприємства, сформулюється мета та поставлені задачі дослідження.
У другому розділі буде проведений аналіз методів вивчення взаємозв‘язків статистичних показників, вибраний найбільш адекватний і на його базі розроблена комплексна економіко-математична модель.
У третьому розділі будуть описані сучасні методи розробки інформаційних систем, приведено алгоритм побудови та дано опис інтерфейсу розробленої інформаційної системи підтримки прийняття рішень.
Новизна полягає у застосуванні методів регресійного аналізу на фактичних даних собівартості промислової продукції для математичного обґрунтування управлінських рішень.
Обрана тема актуальна, тому що пов'язана зі створенням сучасних інформаційних технологій, що забезпечують автоматизацію процесу прийняття рішень в умовах сучасного промислового підприємства.
Оригінальність пропонованих рішень полягає в розробці економіко-математичної моделі,враховуючу технологічну, економічну й інформаційну характеристики виробництва продукції на підприємстві і реалізованої у виді інформаційної системи підтримки прийняття рішень. Алгоритми рішення функціональних задач реалізовані на основі програмного продукту Microsoft Excel шляхом написання програми мовою програмування Visual Basic for Applications.
Практичне значення отриманих рішень полягає в автоматизації процесу вибору методів керування собівартості продукції і підвищенні обґрунтованості прийнятих управлінських рішень.

Комментариев нет:

Отправить комментарий