КОНТРОЛЬНА РОБОТА – Зарубіжна література




КОНТРОЛЬНА РОБОТА – Зарубіжна література




1.      Шарль Бодлер
2.      Поезія Ш. Бодлера -  "Альбатрос"
3.      Волт Вітмен
4.      Збірка «Листя трави»
5.      Поль Верлен
6.      Аналіз вірша «Осіння пісня»
7.      Бернард Шоу
  8.      П’єса “Пігмаліон”
За повною версією роботи зверніться сюди - ipoit2013@gmail.com або 
Вартість – 50 грн. 


Шарль Бодлер
Шарль П'єр Бодле́р (фр. Charles Pierre Baudelaire; *9 квітня 1821, Париж — †31 серпня 1867, Париж) — французький поет, літературний критик та перекладач, один з найвпливовіших представників французької літератури 19 століття.

Поезія Ш. Бодлера -  "Альбатрос"

      З Шарля Бодлера почався французький символізм. Він (символізм) з'явився як відповідь на загальну кризу гуманітарної культури, зокрема тогочасного реалізму. Сам же символізм став "спадкоємцем" французьких романтиків на практиці, а його теорія пов'язана з філософією Шопенгауера, Гартмана, Ніцше.
      
Волт Вітмен
Народився Волт Вітмен в робітничій сім'ї, і тому в 11 років вже працював «хлопчиком на побігеньках» у місцевого юриста безкоштовно, тільки за те, що юрист давав йому книги з бібліотеки. Далі працював складачем у друкарні, журналістом. У 1846 році — став редактором у «Демократичної газеті», але вже в 1852 році розлучився з журналістикою і почав займатися літературною діяльністю.

Збірка «Листя трави»
Сповіщаючи, що для нього на землі не існує нічого чужого і що йому однаково близькі всі люди, незалежно від їх соціального статусу, раси, статі, конфесії тощо, Уітмен постає поборником соціалістичної ідеї в найбільш узагальненій формулюванні. Разом з тим він усвідомлює себе і містиком, предвідящій епоху, коли всі конфлікти, протиріччя і відмінність зникнуть, так що життя стане нескінченно складним, мінливим, але цілісним організмом, «електричним тілом», як сказано в одному з його програмних віршів. Тілесність, речовинність, ніколи не слабшає інтерес до матеріального, фізичній зовнішності явищ і завзяте неприйняття всього умоглядного складають важливу особливість поетичного світу «Листів трави».
  


Поль Верлен
Поль Марі́ Верле́н (фр. Paul Marie Verlaine; * 30 березня 1844, Мец — † 8 січня 1896, Ежені) — французький письменник, поет, символіст.
Ранні роки життя

Бернард Шоу
Джордж Бернард Шоу (англ. George Bernard Shaw) (26 липня 1856 — 2 листопада 1950) — англійський драматург і публіцист ірландського походження, родом з Дубліна, лауреат Нобелівської премії з літератури за 1925, помер в Ейот-Сент-Лоренс, Англія. На українській сцені вперше ставив п'єси Шоу Лесь Курбас у «Молодому театрі» («Кандіда», 1918) й Театрі ім. Т. Шевченка («Учень диявола», 1922); пізніше в Театрі ім. І. Франка були виставлені «Свята Йоанна» (1924) й «Учень диявола» (1948).

П’єса “Пігмаліон”
У XX ст. виникає новий тип епічного конфлікту-конфлікт різних ідеологій, світоглядів. Виявити такий тип конфлікту під час аналізу непросто. Адже він “часто перебуває поза подієвим рядом або дублюється колізіями, що розвиваються паралельно з основним подієвим рядом… Втілюючи такий тип конфліктів, епічний драматург використовує найчастіше тактику художніх провокацій, яка дає можливість… залучити глядача до складного процесу пошуку відповідей на нелегкі проблеми буття”.

Комментариев нет:

Отправить комментарий