СТАТТЯ - Українські традиції




СТАТТЯ
Українські традиції 




Що означає весільне побажання сімейного ладу?

Таке побажання прийшло з давніх-давен. Слов’яни вірили у божество, яке називали у різних місцях по-різному: Ладо, Лад, Лада, Ладон. Це було божество весни, всіляких насолод і добробуту, воно вважалося також покровителем кохання та шлюбу. Отже, бажаючи сімейного ладу, слов’яни запрошували божество, щоб воно взялося допомагати молодій сім’ї. З ім’ям цього божества – Лад – вчені пов’язують походження багатьох слів. Наприклад, у давнину чоловіка та жінку називали «лад» і «лада». Ладний – означає «гарний», ладність – «краса». У Прикарпатті й сьогодні інколи весільну пісню називають «ладкання», а слово «ладкати» означає співати весільні пісні.

Вартість - 150 грн. 

За повною версією роботи зверніться сюди - ipoit2013@gmail.com або 






Звідки походить вислів «Чому розплетена коса, а на очах бринить сльоза»?

Саме з заміжжям був пов'язаний обряд розплетеної коси: це означало, що дівчина стала жінкою, заміжньою хазяйкою. Розплітати коси дівчата – подружки нареченої. А свекруха – мати нареченого – з помічницями заплітали молодій дружині одну косу та вкривали голову очіпком чи хусткою. У деяких селах Гуцульщини косу молодої дружини не розплітали, а відрубували сокирою, а на Волині та в деяких місцевостях відрізали ножем.




Для чого матері посипають молодят збіжжям?

Традиція «посипати» молодих збіжжям сягає сивої давнини та вірування у різних богів. У давні часи посипання молодих збіжжям було в першу чергу жертвоприношенням богам, покровителям сімї та добробуту. І вже бог, який отримав подарунки, мав допомогти молодятам стати багатими та щасливими.





Чому в Україні шанували вербу та калину?

Прислів’я «Без верби та калини нема України» вникло недарма. Ці дерева шанували за те, що вони начебто вказували на потаємні води. У тих місцинах, де вони росли, люди копали криниці, щоб було де набирати воду для себе та напування худоби.
Верба набула ще одного магічного значення після приходу християнства. За легендами, цвяхи, якими прибивали Сина Божого Ісуса до хреста, були зроблені саме з верби, тому вона начебто відганяє нечисту силу. Століттями молодь збиралась на гуляння під вербою. Плакуча верба з давніх-давен була символом засмученої матері, яка втратила на війні сина, або жінки-вдови.
Своє символічне значення має й калина. Вона вважалася символом жіночої сили та здатності народжувати дітей, тому її можна побачити на весільному короваї.


Комментариев нет:

Отправить комментарий