РЕФЕРАТ - Коринебактерії - збудники дифтерії




РЕФЕРАТ 
Коринебактерії - збудники дифтерії





ЗМІСТ
Вступ
1.                Коринебактерії - збудники дифтерії.
2.                Патогенез захворювання у людини
3.                Лабораторна діагностика та профілактика
Висновки
Список використаної літератури 

Обьем - 12 страниц. 

За повною версією роботи зверніться сюди - ipoit2013@gmail.com або 
Вартість – 150 грн. 



Опис:
До роду Corynebacterium належать грампозитивні бактерії з булавоподібним стовщенням на кінцях; вони поділяються на види, пато­генні для людини і тварин, патогенні для рослин і непатогенні.
До патогенних видів коринебактерій належить збудник дифтерії. Раніше дифтерія була грізним захворюванням у дітей, яке часто при­зводило до летального кінця. Завдяки запровадженню обов'язкової імунізації проти цієї інфекції захворюваність на дифтерію тепер зни­зилась до поодиноких випадків і летальний кінець спостерігається дуже   рідко.
Рід Corynebacterium об'єднує близько десятка видів, з яких тільки один С. diphtheriae є патогенним для людини. Решта видів - С. pseudodiphtheriae, С. xerosis, С. ulcerans, С. pyogenes, С. haemolyticum та ін - відносять до умовно-патогенних і сапрофітичним. Бактерії роду Corynebacterium мають характерну форму невеликих паличок з булавовидними потовщеннями на кінцях. Це пояснюється розташованими в них мета хроматичними включеннями - зернами волютіна, які є запасами поліфосфатів. Вони перевищують поперечний розмір клітин і тому надають їй булавоподібну форму. Крім волютіна в цитоплазмі коринебактерії можуть міститися частки крохмалю та ліпідів.
Виявляється, що коринебактерії (рід грампозитивних паличок) є не тільки збудниками дифтерії, але мають інші незвичайні властивості.
До складу цих бактерій входять зерна волютіна, які є для бактерій запасним поживним матеріалом, що володіє властивістю метахромазії, тобто здатністю клітин і тканин забарвлюватися в колірний тон, що відрізняється від кольору самого барвника.
Передбачається, що метахромазія обумовлюється полімеризацією молекул барвника під впливом вільних негативних клітин або тканини.
Тому коринебактерії можуть «передбачити» поява спалахів або плям на Сонці за кілька днів до їх виникнення і фіксації даних збурень на Землі іншими засобами.
Секрет такої «прозорливості» простий - бактерії під впливом процесів на нашому світилі змінюють своє забарвлення завдяки метахромазії волютінових зерен. У період спокійного Сонця вони пофарбовані в синій колір і стають яскраво-червоними у разі підвищення сонячної активності.


Використана література:
1. Векірчик К.М. Мікробіологія з основами вірусології: Підручник. – К.: Либідь, 2001. – 312 с.
2. Ґудзь С.П. та ін. Основи мікробіології. – К., 1991.
3. Мишустин Е.Н., Емцев В.Т. Микробиология. – М., 1987.

4. Довідник фельдшера/під ред. А.Н.Шабанова. - 4-е вид., стереотип. - М.: Медицина, 1984.
5. МОЗ України Наказ «Про затвердження Протоколів діагностики та лікування інфекційних хвороб у дітей».





Комментариев нет:

Отправить комментарий