Невідкладні стани у внутрішній медицині (ЛС)



1. Фельдшер “швидкої допомоги” прибув до пацієнта В., 35 років. Пацієнт непритомний. Шкіра – жовтянична. Печінка на 2 см випинається з-під краю ребрової дуги. Від пацієнта чути специфічний солодкуватий  печінковий запах. Оберіть медикаменти для надання невідкладної допомоги:
A *Глюкоза, есенціале 
B Амінокапронова кислота, баралгін 
C Кальцію хлорид, вікасол 
D Анальгін, димедрол
E Папаверин, баралгін 


2. Вас викликали до хворого який скаржиться, на гострий біль в ділянці серця стискаючого характеру, який віддає в ліву руку, тривалістю більш 30хв. Приймання нітрогліцерину ефекту не дало. Яке захворювання слід запідозрити?
A *Гострий інфаркт міокарда
B Стабільна стенокардія напруження
C Набряк легень 
D Сухий плеврит
E Госпітальна пневмонію

3. Фельдшера викликали до хворого 45 років, який скаржиться на сильний головний біль, запаморочення, блювання, мерехтіння «мушок» перед очима, АТ-220/110мм. рт. ст. Такий стан характерний для:
A Гіпертонічного кризу 
B Печінкової коми
C Гіпоглікемічної коми 
D Діабетичної коми 
E Анафілактичного шоку 

4. Хвора 40 років скаржиться на інтенсивний біль в поперековій ділянці справа з іррадіацію в стегно, статеві органи, часті болісні позиви на сечовипускання. Який стан можна запідозрити у хворої?
A Ниркова коліка 
B Печінкова коліка 
C Кишкова коліка 
D Гострий гломерлонефрит 
E Гострий пієлонефрит 

5. У хворого В. 38-ми років через 20 хвилин після введення 36 ОД інсуліну виникла загальна слабкість, пітливість, тремор кінцівок. Дл я якого патологічного стану це характерно?
A Стану гіпоглікемії 
B Діабетної коми 
C Печінкової коми 
D Гіпертонічного кризу 
E Колапсу 

6. До фельдшера швидкої допомоги  звернувся чоловік 35-ти років, у якого впродовж 12 років при контакті з квітковим пилком розвивалася ядуха. При зверненні: дихання за участю додаткових м’язів, АТ 130/85 мм рт.ст., пульс 110/хв., частота дихання 30 за 1 хв., при аускультації з обох боків – ділянки “німих легень”. Введення яких медикаментозних препаратів фельдшером доцільне в даній ситуації?
A *Глюкокортикостероїдів
B Антибіотиків
C Бета-адреноблокаторів
D Бета-адреноміметиків
E Спазмолітиків

7. Пацієнт 36-ти років доставлений в приймальне відділення машиною швидкої допомоги. Скарги: раптовий біль в епігастрії і за грудиною протягом 2 годин. Впродовж року мав подібні болі без зв’язку з навантаженням, що самостійно зникали. Пацієнт блідий, стогне, холодний піт. ЧСС 100/хв., екстрасистолія, АТ 90/65 мм рт.ст. Живіт болючий, напружений.  Яке дослідження необхідно провести для підтвердження діагнозу?
A *Електрокардіографію
B Загальний аналіз крові
C Фіброгастродуоденоскопію
D Рентгенографію ОГК
E Рентгенографію шлунка

8. Бригаду ШД викликали до пацієнта 47 років, який скаржиться на інтенсивний стискаючий біль в ділянці серця, загальну слабкість, запаморочення, нудоту, задишку в спокої. Стан тяжкий, блідість шкірних покривів, акроціаноз. АТ - 70/20 мм рт.ст., пульс – 110 за хв., ЕКГ: ознаки гострого інфаркту міокарда. Який препарат слід використати фельдшеру для корекції АТ?
A Допамін 
B Мезатон 
C Адреналін 
D Сульфокамфокаїн 
E Кофеїн 

9. Ви фельдшер швидкої допомоги. Вас викликали до пацієнта Л., 21 року, який після введення гентаміцину через декілька хвилин відчув нестачу повітря, свербіж долонь, почервоніння обличчя, запаморочення в голові. АТ знизився до 75/50 мм рт.ст., ЧД 24 за 1 хв., Ps 105 за 1 хв.. З якого препарату ви розпочнете невідкладну допомогу?
A *Гідрокортизон
B Кофеїн
C Кордіамін
D Папаверин
E Гідрокарбонат натрію

10. Жінка 46 років, яка страждає на бронхіальну астму 14 років, звернулася до фельдшера швидкої допомоги. Після контакту з тютюновим димом відчула різке погіршення  дихання з затрудженим видихом. Впродовж 2-х годин проводила інгаляції беротеком 8 разів, однак покращення стану не відбувалось. Необхідним заходом швидкої допомоги в даному випадку являється:
A *Еуфілін 2,0% - 10 мл д/в
B Преднізолон 90 мг, д/в
C Продовжити інгаляції беротеком
D Папаверин 2% - 2мл, в/м 
E Інгаляція сальбутамолу

11. Фельдшер викликаний на дім до пацієнтки А., 64 роки, яка страждає на гіпертонічну хворобу. Після прийому каптопресу і атенололу пацієнтка різко встала з ліжка, втратила свідомість.  Об-но: шкіра бліда, волога. Пульс слабкий, 110/хвилину. Тони серця послаблені, АТ 70/50 мм рт.ст.. Дихання везикулярне. Вкажіть найбільш імовірний діагноз фельдшера?
A *Колапс
B Серцева астма
C Набряк легенів
D Гострий інфаркт міокарда
E Гіпертонічний криз

12. До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка, яка  страждає дифузною формою токсичного зобу. Стан погіршився після психоемоційного стресу. З’явились скарги на сильні головні болі, серцебиття. Об’єктивно: психічне і рухове збудження, рясний піт, шкірні покриви гіперемійовані, фебрильна температура тіла, тахікардія 150/хв., гіпертензія 150/50 мм рт.ст.  Яке ускладнення, на думку фельдшера, розвинулось у пацієнтки?
A *Тіреотоксичний криз
B Мікседематозна кома 
C Адреналовий криз
D Пароксизм миготливої тахіаритмії 
E Екстрасистолія

13. Фельдшера викликали до пацієнта, який страждає на цукровий діабет I типу. Після ін’єкції 32 одиниць інсуліну з’явився головний біль, слабкість, відчуття голоду, тремор рук, втрата свідомості. Об’єктивно: пацієнт без свідомості, зіниці розширені, судоми м’язів кінцівок. АТ 140/100 мм рт.ст., пульс – 90/хв., ритмічний, шкіра волога. Який препарат введе фельдшер в першу чергу?
A *Глюкозу 40% р-н
B Інсулін 40 ОД д/в 
C Глюкозу 10% р-н
D Фізіологічний розчин 
E Гідрокарбонат натрію

14. ШМД викликали до хворого С. 69-ти років, у якого годину тому після фізичного навантаження раптово виник сильний біль за грудниною з ірадіацією у міжлопаткову ділянку. Під час огляду: стан тяжкий, свідомість порушена, шкіра бліда,  волога. Рs – 100/хв. АТ – 100/60 мм.рт.ст.. Тони серця ослаблені. На ЕКГ – глибокий зубець Q та куполоподібний сегмент SТ у відведеннях ІІ - ІІІ. Яка невідкладна долікарська допомога у цьому випадку?
A *Нітрогліцерин 0,0005г сублінгвально, аспірин 0,25 г розжувати
B Створити фізичний та емоційний спокій 
C Спокій, оксигенотерапія 
D Спокій, гепарин 4000 ОД болюсно 
E Спокій, атропін 0,5 – 1 мг в/в 

15. Фельдшера ШМД викликали до пацієнта, який хворіє на виразкову хворобу шлунка. 30 хвилин тому з’явились загальна слабкість, головокружіння, шум у вухах, «мерехтіння мушок» перед очима. Було блювання по типу «кавової гущі». Яка перша медична допомога доцільна у цьому випадку? 
A *Покласти міхур з льодом на надчеревну ділянку, госпіталізація
B Покласти грілку на надчеревну ділянку, госпіталізація 
C Ввести анальгетики, госпіталізація 
D Промити шлунок, лишити вдома
E Ввести спазмолітики, госпіталізація 

16.Швидку допомогу викликали до пацієнтки, яка скаржиться на сухість у роті, спрагу, нудоту. В анамнезі: цукровий діабет. Об’єктивно: запах ацетону з роту, шкіра суха, дихання глибоке, шумне, тони серця приглушені. PS 120 ударів за хвилину, слабкого наповнення, АТ 80/45 мм рт. ст Через деякий час жінка втратила свідомість. Який першочерговий препарат для надання невідкладної допомоги треба ввести?
A *Інсулін короткої дії
B Р-н глюкози 40%
C Р-н глюкози 5%
D Мезатон  1%
E Дибазол 1%

17. Виклик ШМД до пацієнта 43-х років, який скаржиться на раптовий «кинджальний» біль у надчеревній ділянці. Шкіра бліда. Живіт дошкоподібний. Позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. В анамнезі: виразкова хвороба шлунка. Вкажіть, для якого ускладнення виразкової хвороби характерні дані симптоми?
A Перфорації  
B Кровотечі  
C Малігнізації  
D Пілоростеноз  
E Пенетрації

18. Фельдшера викликали до пацієнтки 30-ти років зі скаргами на напад ядухи з утрудненим видихом. Напад триває понад добу. ЧДР – 50 за хв., над правою легенею дихання не вислуховується. Вкажіть найімовірніший попередній діагноз:
A *Астматичний статус
B Госпітальна невмонія
C Серцева астма  
D Обструктивний бронхіт  
E Бронхоектатична хвороба  

19. Фельдшера ФАПу викликали до пацієнтки 30-ти років зі скаргами на напад ядухи з експіраторною задишкою. Напад не усувається ефективними раніше сальбутамолом та еуфіліном, триває майже добу. Об’єктивно: стан тяжкий, ЧДР – 40 за хв., вислуховується багато хрипів зі свистом  у легенях з обох боків. Який основний препарат слід ввести пацієнту в даному випадку?
A Преднізолон  
B Астмопент  
C Солутан  
D Папаверин
E Морфін  

20. Пацієнтка В. 45-ти років викликала фельдшера ФАПу додому. Скаржиться на сильний напад болю у правому підребер’ї, який з’явився після прийому надто жирної їжі. Біль віддає у праву руку. В анамнезі: жовчокам’яна хвороба. Об’єктивно: шкіра звичайного забарвлення, температура тіла 36,7оС, позитивний симптом Ортнера, Кора. Сеча і кал звичайного забарвлення. Вкажіть найімовріншій попередній діагноз:
A *Напад печінкової коліки
B Хронічний гепатит  
C Цироз печінки  
D Гострий гастрит
E Напад ниркової кольки  

21. У пацієнта раптово виникла задишка з подовженим видихом, дистанційні сухі хрипи. Хворий сидить у ліжку, спираючись на коліна. Шкіра бліда, пульс 90 за хв., АТ 140/90 мм рт. ст., частота дихання  - 36 за хв. Над легенями перкуторно визначається коробковий звук, аускультативно – велика кількість сухих хрипів.  Що в першу чергу треба зробити під час надання невідкладної допомоги?
A *Інгаляцію сальбутамолу із кишенькового інгалятора
B Виконати дихальну гімнастику 
C Заспокоїти хворого 
D Ввести в/м 2% р-н папаверину
E Ввести підшкірно 0,1% розчин адреналіну 

22. Жінка 25 років, яка страждає цукровим діабетом, протягом 2 днів скаржиться на слабкість, сонливість, зниження апетиту, поліурію, спрагу. На даний час хвора без свідомості, шкіра бліда, суха, тургор знижений. Дихання шумне, глибоке з запахом ацетону у повітрі. Пульс 96 за хв., АТ 90/60 мм рт. ст. Яке ускладнення виникло у хворої?
A *Кетоацидотична кома
B Печінкова кома 
C Гіпоглікемічна кома 
D Уремічна кома 
E Алкогольна кома

23. Хворий 48-ми років через декілька хвилин після введення звичайної дози інсуліну відчув голод, тремтіння рук, а потім втратив свідомість. Шкіра бліда, волога, судомні посмикування м’язів. Який стан розвинувся у пацієнта?
A *Гіпоглікемічна кома
B Кетоацидотична  кома 
C Печінкова кома 
D Уремічна кома 
E Гіперосмолярна кома

24. У пацієнта, що страждає на гіпертонічну хворобу, протягом 2-х годин погіршився стан : з'явились нудота, біль у потилиці й ділянці серця, миготіння «мушок» перед очима. Об’єктивно: стан приголомшений, обличчя гіперемоване АТ 180/120 мм рт. ст. Яке ускладнення виникло у хворого?
A *Гіпертонічний криз
B Інфаркт міокарда 
C Прогресуюча стенокардія
D Гостра серцева недостатність 
E Гостра судинна недостатність 

25. У хворого 28-ми років, який страждає на виразкову хворобу шлунка, раптово виник біль в епігастральній ділянці, блювота «кавовою гущею» АТ 80/40 мм рт.ст. Що в першу чергу необхідно зробити фельдшеру?
A *Покласти міхур з льодом на живіт
B Покласти грілку на живіт
C Ввести кордіамін 
D Промити шлунок 
E Дати вжити гарячу каву 

26. Фельдшера швидкої допомоги викликано до пацієнта, у якого напад бронхіальної астми  не минає на протязі однієї доби. Оберіть препарати для надання невідкладної допомоги:
A Еуфілін, преднізолон 
B Димедрол, астмопент   
C Димедрол, пеніцилін 
D Сальбутомол, адреналін 
E Вікасол, димедрол 

27. До фельдшера ФАПу звернулась жінка 52-х років із скаргами на головний біль, серцебиття, біль в ділянці серця . Хвора збуджена, шкіра гіперемійована, АТ 180/110, Р – 100 ударів за 1 хвилину. Який невідкладний стан виник у хворої ?
A Гіпертонічний криз
B Діабетична кома
C Гіперглікемічна кома
D Анафілактичний шок
E Серцева астма

28. До фельдшера здоровпункту звернувся хворий 57-ми років, який з дитинства хворіє на ревматизм, мітральний стеноз. Після значного фізичного навантаження  у пацієнта з’явився напад ядухи з інспіраторною задишкою. Над легенями в нижніх відділах – поодинокі вологі хрипи. Який невідкладний стан виник у хворого?
A *Серцева астма
B Бронхіальна астма 
C Колапс 
D Анафілактичний шок
E Набряк легенів 

29. На ФАПі після ін’єкції кетанолу хворий відчув загрудинний біль, задишку, запаморочення, біль в поперековій ділянці. Об'єктивно: пацієнт блідий, вкритий холодним потом, АТ 60/35 мм рт.ст., пульс 100/хв. Який невідкладний стан виник у хворого?
A Анафілактичний шок 
B Кардіогенний шок 
C Гіпертензивний криз 
D Гіпоглікемічна кома 
E Серцева астма 

30. Ви фельдшер швидкої допомоги. Вас викликали до пацієнта А., 36 років, що страждає на цукровий діабет та отримує інсулін. Об’єктивно: свідомість відсутня, відмічаються судомні посмикування м’язів, блідість та вологість шкіри; Р – 98 уд./хв., АТ – 110/70 мм рт.ст. Для надання невідкладної допомоги першочергово необхідно ввести:
A *40 мл 40% розчину глюкози в/в струминно
B 1 мл 0,1% р-ну норадреналіну в/в
C 1 мл 0,1% р-ну адреналіну  в/м
D 500 мл 5% розчину глюкози  в/в крапельно 
E 10 ОД простого інсуліну п/ш 

31. Ви фельдшер ФАПу. Вас викликали до пацієнта Н. 32-х років, який хворіє на цукровий діабет І типу. Перехворів на ангіну, після чого посилилась спрага, з’явилась нудота, блювання, біль в животі, сонливість. Вночі втратив свідомість. Об’єктивно: Р – 125 уд./хв., АТ – 80/45 мм рт.ст., шкіра суха. Дихання Куссмауля. Язик сухий. Запах ацетону з рота. Визначте  найімовірніший діагноз:
A Кетоацидотична кома 
B Анафілактичний шок 
C Гіпоглікемічна кома 
D Непритомність 
E Гіперосмолярна кома 

32. Ви фельдшер швидкої допомоги.  Вас викликали до пацієнта К. 48-ми років, який скаржиться на одноразове блювання, вздуття живота, сильний біль у поперековій ділянці справа, що іррадіацією в статеві органи, живіт, часте болюче сечовипускання. Об’єктивно: хворий неспокійний, стогне, шкіра бліда, вкрита рясним потом. Рs- 90/хв. АТ- 140/90 мм рт.ст., Симптом Пастернацького позитивний cправа. Який найімовірніший діагноз?
A Ниркова колька 
B Печінкова колька 
C Кишкова колька 
D Гострий апендицит 
E Кишкова непрохідність

33. До фельдшера ФАПу звернувся хворий 28-ми років, який  в останній час скаржиться на печію та болі в епігастрії, які підсилюються після вживання гострої їжі. Раптово відмітив погіршення стану: загальна слабкість, серцебиття, блювання «кавовою гущею».  Об’єктивно: шкіра бліда, волога. АТ – 95/60 мм  рт. ст.  Пульс – 100 уд/хв., ниткоподібний. Яке ймовірне ускладнення виникло у хворого?
A *Шлункова кровотеча. 
B Перфорація.  
C Стеноз  воротаря. 
D Пенетрація. 
E Малігнізація.  

34. Фельдшера викликали до чоловіка 42-х років, у якого напад ядухи з затрудненим видихом. Напад триває 1 добу. ЧД – 40 за хвилину. Над правою легенею дихання не вислуховується. Попередній діагноз? 
A *Астматичний статус, ІІ стадія. 
B Астматичний статус, І стадія. 
C Астматичний статус, ІІІ стадія. 
D Серцева астма. 
E Обструктивний бронхіт. 

35. До фельдшера ФАПу звернувся хворий 62-х років, який скаржиться на задишку, виділення пінистого харкотиння рожевого кольору. Стан погіршився 1 годину тому після фізичного навантаження. Об'єктивно: положення ортопноє, шкіра вкрита холодним липким потом. АТ 200/100 мм рт.ст. Акцент ІІ тону на аорті. В легенях – вологі різнокаліберні хрипи. Ваш  попередній діагноз?
A * Набряк легень.
B Бронхіальна астма. 
C Хронічний бронхіт. 
D Хронічна серцева недостатність. 
E Прогресуюча стенокардія

36. Хворий К. 57-ми років звернувся до фельдшера ФАПу зі  скаргами на біль в ділянці серця стискаючого характеру, з іррадіацією в ліве плече, який виникає при  фізичному навантаженні. Після прийому нітрогліцерину полегшення не настає. Об’єктивно: шкіра та видимі слизові оболонки бліді, тони серця послаблені, ритмічні. АТ 90/50 мм рт. ст. На ЕКГ: ознаки пошкодження міокарду. Ваш  попередній діагноз?
A * Інфаркт міокарду. 
B Ревматична хвороба. 
C Гострий ендокардит.
D Гострий перикардит.
E Гострий міокардит.

37. На ФАПі після в/м введення хворому ампісульбіну у нього з’явилась задишка, вкрився холодним липким потом, після чого втратив свідомість. При огляді: шкірні покриви різко бліді, АТ 50/10 мм  рт.ст., ЧСС – 124 за хв. Ваш попередній  діагноз?
A *Анафілактичний шок.
B Непритомність. 
C Колапс. 
D Серцева астма
E Інфаркт міокарду. 

38. Фельдшер ФАПу обстежує пацієнта, який хворіє на виразкову хворобу шлунку, скаржиться на блювання, виражену кволість. Блювотні маси – кольору кавової гущі, випорожнення дьогтеподібні. Яке ускладнення запідозрить фельдшер?
A * Шлункову кровотечу
B Легеневу кровотечу
C Носову кровотечу
D Стравохідну кровотечу
E Кишкову кровотечу

39. Пацієнт А. 40-ка років звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на сильний біль у поперековій ділянці зліва з іррадіацією у статеві органи, стегно, часті позиви на мочевипускання. Найімовірніший попередній діагноз:
A * Напад ниркової кольки 
B Гострий цистит
C Гострий пієлонефрит 
D Гострий гломерулонефрит
E Гостра ниркова недостатність 

40. «Швидка медична допомога» прибула до чоловіка М. 26-ти років, який скаржиться на слабкість, нудоту, пітливість, серцебиття, шум у вухах, мерехтіння перед очима, запаморочення,  блювання, «кавовою гущею». При огляді: шкіра бліда, вкрита холодним липким потом, тахікардія, АТ знижений. Вкажіть найбільш ймовірний попередній діагноз:
A Шлунково-кишкова кровотеча 
B Пенетраця виразки шлунка 
C Перфорація виразки шлунка 
D Стеноз воротаря 
E Малігнізація виразки шлунка 

41. Виклик ШМД до чоловіка Е. 42-х років, який помилково 30 хвилин тому випив соляну кислоту. Хворий скаржиться на біль у роті, стравоході, у надчеревній ділянці, блювання рідиною бурого кольору, порушення ковтання. При огляді: блідість шкіри, опіки шкіри обличчя, слизової оболонки рота, тахікардія, артеріальна гіпотонія. Виражена болісність у надчеревній ділянці. Яку допомогу необхідно надати в першу чергу? 
A Промити шлунок теплою водою або білковим розчином 
B Ввести 5% розчин глюкози 200мл внутрішньовенно краплино 
C Ввести антибіотики 
D Покласти міхур з льодом на епігастральну ділянку 
E Прикласти грілку на епігастральну ділянку

42. Хворому 28-ми років з гострою вогнищевою пневмонією був призначений пеніцилін по 1 млн ОД внутрішньом’язово після проби. Після ін’єкції стан хворого погіршився, з’явилась задишка, хворий покрився холодним потом і через хвилину втратив свідомість. Об’єктивно: пульс 130 за хвилину, слабкого наповнення. АТ 60/40 мм рт. ст. тони серця послаблені, в легенях різко ослаблене везикулярне дихання. Яке ускладнення виникло у хворого? 
A *  Анафілактичний шок
B Сироваткова хвороба   
C Запаморочення 
D Інфекційно токсичний шок   
E Тромбоемболія легеневої артерії 

43. В приймальне відділення доставлено хворого 20-ти років без свідомості. В його кишені знайдена картка  хворого на цукровий діабет. Шкіра бліда, тургор знижений. Дихання шумне, глибоке, із рота запах ацетону. ЧСС 105 за 1 хв., АТ- 90\60 мм рт. ст. Який з препаратів  необхідно приготувати в першу чергу для надання невідкладної допомоги? 
A * Інсулін 
B Глюкозу
C Адреналін
D Реополіглюкин 
E Папаверин

44. У приймальне відділення доставлено хворого з різким болем у поперековій ділянці, що виник після тряскої їзди. Біль віддає в промежину. Хворіє на сечо-кам’яну хворобу впродовж 5 років. Симптом Пастернацького різко позитивний. В аналізі сечі виявлені свіжі еритроцити. Відображена картина дозволяє запідозрити:
A * Ниркову коліку
B Гострий апендицит
C Гострий аднексит   
D Жовчну коліку
E Гострий радикуліт 

45. У хворого на бронхіальну астму напад ядухи триває 2 години. Інголяції сульбутамолу, в/в ведення еуфіліну ефекту не дали. Вимушене положення тіла,частота  дихання 36 за хв., кашель з незначним виділенням харкотиння. Р-84 уд. за хв. АТ 140/80мм.рт.ст. Дистанційні сухі хрипи. Який препарат  найбільш доцільно  приготувати?
A * Преднізолон 
B Адреналін 
C Ефедрин 
D Астмопент 
E Морфін 

46. Хвора 48-ми років хворіє на цукровий діабет. Після введення звичайної дози інсуліну хвора відчула сильний голод, з’явилося відчуття тремтіння в тілі, різка слабкість, шкіра вкрилася потом. Через декілька хвилин хвора втратила свідомість. Об’єктивно шкіра волога, Ps- 80/хв, АТ- 150/90 мм рт.ст., виражений гіпертонус м’язів. Тони серця приглушені, в легенях везикулярне дихання, живіт м’який. Яке ускладнення виникло в хворої?
A * Гіпоглікемічна кома 
B Гіперглікемічна кома   
C Епілептичний напад   
D Гіпертонічний криз   
E Непритомність 

47. На здоровпункті хімічного заводу проводиться забір донорської крові.  Чоловік 24 років раптово зблід і знепритомнів. Зіниці вузькі, реагують на світло, кінцівки холодні. Пульс 85 за хвилину. АТ 120/80 мм рт ст..  Яка невідкладна допомога?
A *Горизонтальне положення, нашатирний спирт
B Напівсидяче положення,   нашатирний спирт
C Сидяче положення,   нашатирний спирт
D Горизонтальне положення, адреналін 
E Горизонтальне положення, ефедрин 

48. Фельдшера викликали до чоловіка 56-ти років. Хворий без свідомості. Шкіра жовтушна. Зіниці розширені, реакції на світло немає. Асцит. З рота відчувається печінковий запах. В анамнезі – цироз печінки. Найімовірніший попередній діагноз?
A *Печінкова кома 
B Уремічна кома 
C Тиреотоксична кома 
D Гіпоглікемічна кома 
E Гіперглікемічна кома 

49. До жінки 27 років викликали ШМД. Хвора без свідомості. Дихання шумне, запах ацетону з рота.  Шкіра суха. Риси обличчя загострені.  В анамнезі – цукровий діабет. Яке ускладнення розвинулось? 
A *Гіперглікемічна кома 
B Гіпоглікемічна кома 
C Діабетична нефропатія 
D Діабетична ангіопатія 
E Діабетична нейропатія 

50. Фельдшера викликали до  чоловіка 32 років. Годину тому йому ввели протиправцеву сироватку.  Вдома  раптово з’явилась слабкість, відчуття холоду.  Хворий блідий, зіниці розширені. Пульс ниткоподібний. АТ різко знижений.Найімовірніший попередній діагноз?
A *Анафілактичний шок 
B Набряк Квінке 
C Кропив’янка 
D Колапс 
E Кардіогенний шок  

51. Фельдшер швидкої допомоги діагностував у пацієнтки 39 років ниркову кольку. Які лікарські засоби в першу чергу застосує фельдшер для надання невідкладної допомоги?
A * Спазмолітичні та засоби знеболювання
B Бронхолітики, спазмолітики
C Діуретики, спазмолітики
D Антибіотики, сульфаніламідні
E Гіпотензивні, діуретики

52. У пацієнта діагностовано інфаркт міокарда. Які найбільш специфічні серцеві маркери пошкодження міокарда?
A * Підвищення в крові тропонінів
B Гіперхолестеринемія
C Гіперглікемія
D Підвищення в крові АлАТ
E Підвищення в крові креатиніну

53. Фельдшера вночі викликали до пацієнтки, яка скаржиться на ядуху з утрудненим вдихом, кашель з виділенням рожевого пінистого мокротиння. Дихання шумне, клекітливе. Пульс 100 за 1 хвилину, ритмічний, слабкого наповнення. Над легенями вологі середньо-пухирчасті хрипи. Який найімовірніший діагноз?
A * Набряк легень
B Інфаркт міокарда 
C Ішемический инсульт
D Бронхіальна астма
E Плеврит

54. Фельдшера здоровпункту викликали до пацієнта з виразковою хворобою дванадцятипалої кишки зі скаргами на блювання “кавовою гущею” . При огляді на чолі краплини холодного поту, пульс 130 за 1 хв., АТ 70/50 мм рт. ст. Живіт м’який, болючий при пальпації у надчеревній ділянці. Фельдшер для невідкладної допомоги першочергово приготує:
A натрія етамзилат 
B Папаверин 
C Анальгін 
D Калія хлорид
E Церукал 

55. Фельдшера ШМД викликали до пацієнта зі скаргами на напад ядухи, що триває 3 години. Об’єктивно: вимушене положення тіла, частота дихання 36 за 1 хв., дистанційні сухі хрипи, пульс 84 за 1 хв. Артеріальний тиск 130/80 мм рт. ст. Інгаляція сальбутамолу ефекту не дала. Яка буде наступна дія фельдшера?
A Введення еуфіліну 
B Введення тренталу 
C Введення анальгіну 
D Введення дімедролу 
E Введення галідору 

56. До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт зі скаргами на нападоподібний біль у правому підребер’ї, що іррадіює в праву лопатку, нудоту, блювання, гіркий присмак у роті. Пацієнт неспокійний, живіт болючий у правому підребер’ї, позитивні симптоми Ортнера, Кера . Для невідкладної допомоги фельдшер приготує:
A Но-шпу 
B Холензим 
C Маалокс 
D Альмагель 
E Кордіамін 

57. Фельдшера “швидкої допомоги” викликали до пацієнта, який скаржиться на раптовий, нападоподібний біль у поперековий ділянці справа. Біль іррадіює у статеві органи, стегно. Хворий неспокійний. Симптом Пастернацького різко позитивний справа. Фельдшер підготує для надання невідкладної допомоги:
A Баралгін 
B Мезатон 
C Дімедрол 
D Ортофен 
E Кордіамін 

58. Фельдшера ФАПу викликали до пацієнта, який перебуває у непритомному стані. Хворий 10 років страждає цукровим діабетом. Об’єктивно: дихання шумне, із запахом ацетону, шкіра суха, холодна на дотик, пульс 100 за 1 хв. ниткоподібний, живіт здутий, передня черевна стінка напружена. Для невідкладної допомоги фельдшер застосує:
A Інсулін короткої дії  
B 5% розчин глюкози 
C 10% розчин глюкози 
D 40% розчин глюкози 
E Інсулін пролонгованої дії 

59. Ви – фельдшер здоровпункту. Після проведення ін’єкції вітаміну В6 у пацієнта через 15 хвилин з’явилися відчуття жару, стиснення за грудниною, запаморочення, потім він втратив свідомість. Шкіра бліда, АТ 80/50 мм рт.ст. Для надання долікарської допомоги пацієнту буде використано:
A Преднізолон 
B Гепарин 
C Аналгін 
D Папаверина гідрохлорид 
E Атропіна сульфат 

60. Хвора 38-ми років страждає на ревматичну хворобу, мітральний стеноз. Викликала фельдшера швидкої допомоги з приводу виникнення нападу ядухи з інспіраторною задишкою. При аускультації фельдшер визначив вологі хрипи в нижніх відділах легень і припустив ускладнення:
A *Напад серцевої астми
B Напад бронхіальної астми 
C Напад стенокардії 
D Гіпертонічний криз
E Легеневу кровотечу

61. При введенні пеніциліну хворий раптово втратив свідомість, шкіра бліда, волога,кінцівки холодні, гіпотонія, ниткоподібний пульс, мимовільне сечовипускання. Який стан розвинувся у хворого? 
A *Анафілактичний шок 
B Набряк Квінке 
C Колапс 
D Кропив`янка 
E Непритомність 

62. Фельдшер швидкої допомоги викликаний до хворого на цукровий діабет. На момент огляду свідомість відсутня, клоніко-тонічні судоми, шкіра бліда, волога, дихання поверхневе. Який стан розвинувся у хворого?
A *Гіпоглікемічна кома 
B Гіперосмолярна кома 
C Гіперлактацидемічна кома 
D Кетоацидотична кома 
E Церебральна кома 

63. Хворий 52-х років після сильного стресу відчув різкий розриваючий біль у ділянці серця з ірадіацією у ліву лопатку, плече, запаморочення, слабкість; триває близько години. Зі слів хворого напад триває близько 1 години, після прийняття 2 таблеток нітрогліцерину біль не зменшився. Стан тяжкий, ЧСС – 116 за хв., частота дихань 24, АТ 90\60 мм.рт.ст. Тони серця приглушені. Який стан визначить фельдшер?
A *Гострий інфаркт міокарда 
B Напад стенокардії 
C Серцева астма 
D Гіпертонічний криз 
E Тромбоемболія легеневої артерії

64. «Швидка допомога» прибула за викликом до хворого 48-ми років, який скаржиться на біль тиснучого  характеру за грудиною, що віддає у ліву руку. Біль з’явився після підняття по сходах. Який засіб слід використати фельдшеру в першу чергу?
A *Нітрогліцерин
B Ніфедипін
C Аспірин
D Атенотол
E Папаверин

65. «Швидка допомога» за терміновим викликом прибула до хворого, що страждає на гіпертонічну хворобу. Після стресу ввечері з’явилась різка слабість, біль в ділянці серця з ірадіацією в ліве плече і руку впродовж 30 хвилин, не знімається  нітрогліцерином. Об’єктивно: блідий, АТ – 90/60 мм рт.ст. Пульс – 90 в 1 хв., аритмічний. Який попередній діагноз фельдшера?
A *Інфаркт міокарду
B Колапс    
C Гіпертонічний криз
D Серцева астма
E Стенокардія напруження

66. «Швидка допомога» за терміновим викликом прибула до хворого, 35  років. Фельдшер виставив діагноз «Туберкульоз. Легенева кровотеча».  Який із перерахованих препаратів слід застосувати? 
A *Амінокапронову кислоту
B Адреналін 
C Гемостимулін
D Анальгін
E Вітамін В12

67. Фельдшер ШМД прибув на виклик до хворої, яка знайдена на автобусній зупинці без свідомості. Об’єктивно: Шкіра бліда, рясно вкрита потом. Виражений гіпертонус м’язів в/кінцівок. Запах ацетону, алкоголю відсутній. АТ 100/60 мм рт.ст., Рs 90 уд. за 1 хв., на шкірі живота біля пупка та на передній поверхні стегон сліди від ін’єкцій. Встановлено попередній діагноз: гіпоглікемічна кома. Які Ваші прешочергові дії?
A * Введення глюкози 40% - 40,0 в/в
B Введення содового розчину 4% - 100,0 в/в
C Введення NaCl 0,9% - 10,0 в/в
D Введення інсуліну 16 од. в/в
E Введення пірацетаму в/в

68. Пацієнт Т. 45 років скаржиться на сильні болі в поперековій ділянці справа, які іррадіюють вздовж сечоводу в статеві органи. Пацієнт стогне, «не знаходить собі місця». Об’єктивно: Ps – 80 уд./хв. АТ – 130/80 мм. рт. ст., сечі – кров. Позитивний симптом Пастернацького справа. Який найбільш ймовірний діагноз поставить фельдшер?
A *Нирково-кам’яна хвороба
B Гострий пієлонефрит
C Гострий гломерулонефрит
D Гострий цистит
E Хронічно-ниркова недостатність

69. Пацієнтка 39 років звернулася в поліклініку з приводу сильного головного болю в потиличній ділянці, мерехтіння «мушок» перед очима, шум в вухах, нудоти. Такий стан у неї спостерігається протягом 2 днів. Із анамнезу відомо, що пацієнтка відмічає періодичне підвищення АТ. Напередодні вона сильно перехвилювалась, АТ 190/100 мм рт.ст. Про розвиток якого стану необхідно думати фельдшеру в першу чергу?
A *Гіпертонічний криз  
B Нейроциркуляторна дистонія
C Порушення мозкового кровообігу 
D Серцева астма 
E Тиреотоксичний криз

70. На ФАП доставлений хворий зі скаргами на головний біль, погіршення зору, пітливість, біль у животі, слинотечу, нудоту. 6 годин тому обприскував город хлорофосом. Встановлено діагноз «Гостре отруєння хлорофосом». Який  антидот найдоцільніше застосувати?
A *Розчин атропіну сульфату 0,1% 
B Розчин унітіолу 5% 
C Розчин тіосульфату 20% 
D Антидот Стрижевського 
E Розчин натрію гідрокарбонату 3% 

71. У пацієнтки виявлено задишку під час ходьби, кашель, перебої в роботі серця, дрібнопухирчасті хрипи в нижніх відділах легень, аритмічний пульс від 76 до 104 за 1 хвилину. Дефіцит пульсу – 28. Яке порушення ритму у пацієнтки?
A * Миготлива аритмія
B Синусова брадікардія
C Екстрасистолія
D Синусова тахікардія
E Пароксизмальна тахікардія

72. У хворого 30-ти років 5 днів тому виникли спонтанні нічні напади болю за грудниною тривалістю до 15 хвилин. Біль повторювався в один і той же час. Для зняття стенокардичного нападу найбільш ефективні:
A * Нітратумістні препарати
B Серцеві глікозиди
C Бета-блокатори
D Антагоністи кальцію
E Глюкокортикоїди

73. Пацієнтка на обстеженні в ЦРЛ. При взятті крові на загальний аналіз раптово знепритомніла. Якого положення потрібно надати пацієнтці з непритомністю?
A * Лежачи на спині з трохи піднятими ногами
B Сидячи
C Лежачи на спині
D Лежачи на боці
E Напівсидячи

74. Фельдшера ФАПу викликали до чоловіка 32-х років, у якого різко посилився кашель. Пацієнт знаходиться на диспансерному обліку з приводу туберкульозу легень, відмічає періодичне кровохаркання. Який медикаментозний препарат доцільно застосувати з метою профілактики виникнення легеневої кровотечі?
A * Протикашльовий
B Антибактеріальний
C Відхаркувальний
D Антигістамінний
E Знеболюючий

75. У хворого 65-ти років на рак легенів виникла легенева кровотеча. Який з перерахованих препаратів слід ввести?
A *Амінокапронову кислоту
B Анальгін 
C Адреналін 
D Гемостимулін 
E Вітамін В12 

76. Пацієнт 42 років звернувся до фельдшера з такими проблемами: кашель з виділенням яскраво – червоної крові, запаморочення. Який препарат необхідно застосувати для надання невідкладної допомоги?
A *Дицинон 
B Диклофенак
C Дипіридамол
D Димедрол
E Дилтіазем

77. Пацієнтка скаржиться на поширену висипку на шкірі, яка супроводжується нестерпним свербежем. Висипка з’явилась на другий день після щеплення протигрипозною вакциною. Об’єктивно: стан задовільний. На шкірі обличчя, тулуба, верхніх та нижніх кінцівок – поширене уртикарне висипання, місцями зливного характеру, сліди від розчухів. Міхурі рожево-червоного кольору, підвищуються над рівнем шкіри. Для якого захворювання характерні дані проблеми?
A *Гостра кропив’янка
B Вітряна віспа
C Системний червоний вовчак 
D Набряк Квінке 
E Скарлатина

78. Пацієнт доставлений в лікарню у тяжкому стані, свідомість сплутана. Шкіра суха, запах ацетону в повітрі. Пульс 115/хв., ритмічний, АТ 95/65 мм рт. ст. Дихання шумне, типу Кусмауля. Яке дослідження необхідно провести у першу чергу?
A *Визначення рівня глюкози в крові
B Визначення вазопресину в крові
C Визначення креатиніну крові
D Визначення рівня білірубіну
E Визначення рівня pH крові

79. Визначте невідкладну допомогу при перфорації виразки шлунку:
A *Міхур з льодом
B Антибіотики 
C Кровоспинні засоби 
D Постільний режим 
E Введення наркотиків 

80. Хворому з набряком легень надають сидячого або напівсидячого положення із спущеними додолу ногами з метою:
A * Зменшити приплив венозної крові до серця
B Зменшити набряки на ногах 
C Збільшити кровопостачання головного мозку 
D Зменшити артеріальний тиск  
E Покращити функцію нарок  

81. У пацієнта на бронхіальну астму почався сухий кашель, дихання утруднилось, видих здійснюється зі свистом і чути на відстані. Який препарат потрібно застосувати для надання невідкладної допомоги? 
A *Розчин еуфіліну
B Розчин строфантину
C Розчин корглікону 
D Розчин дибазолу 
E Розчин гентаміцину 

82. Хворий на цукровий діабет втратив свідомість. Фельдшер запідозрив гіпоглікемічну кому. Які клінічні симптоми свідчать про цей патологічний стан?
A * Волога шкіра, тонічні та клонічні судоми 
B Запах ацетону з рота, сухий малиновий язик 
C Повільне, шумне дихання 
D Сухість шкіри, діабетичний рум’янець 
E Знижений тонус очних яблук та м’язів 

83. Пацієнт хворіє на гіпертонічну хворобу. Уночі у хворого розвинувся напад ядухи, серцебиття, кашель з виділенням пінистого харкотиння. Пацієнт знаходиться в напівлежачому положенні. ЧД 32 за 1 хв., АТ 220/100 мм рт.ст. Який стан розвинувся у хворого?
A * Набряк легень
B Напад бронхіальної астми
C Кардіогенний шок
D Напад стенокардії
E Непритомність

84. Внаслідок різкого зниження температури тіла та артеріального тиску у пацієнта виникла різка слабкість, запаморочення. Спостерігається блідість шкіри і видимих слизових оболонок. Яке ускладнення виникло?
A *Колапс
B Шок 
C Кома 
D Галюцинації
E Марення

85. Пацієнт 52-х років поступив в палату інтенсивної терапії з підозрою на інфаркт міокарда. Які препарати необхідно застосувати в першу чергу?
A *Фентаніл з дроперидолом
B Дигоксин, піпольфен
C Нітрогліцерин, гепарин 
D Ампіцилін, гентаміцин 
E Верапаміл, курантил 

86. Характерною ознакою якого захворювання є напад гострого болю в правому підребер’ї з іррадіацією в праве плече та поява нудоти та блювання?
A *Жовчо-кам’яної хвороби
B Цирозу печінки 
C Виразкової хвороби 
D Хронічного гастриту 
E Хронічного гепатиту 

87. У хворого на інфаркт міокарда погіршився стан: став блідим, вкрився холодним липким потом, знепритомнів. Ps- 95/хв., АТ- 80/50 мм рт.ст. Яке ускладнення виникло у хворого?
A *Кардіогенний шок
В Серцева астма
С -Непритомність
D -Набряк легень
E Гіпертонічний криз

88. Фельдшера ШМД викликали вночі до чоловіка, в якого раптово з’явилась ядуха з утрудненим вдихом, кашель із виділенням рожевого пінистого мокротиння. Пацієнт у положенні ортопное. Дихання шумне. Пульс 100 за 1 хв., ритмічний, слабкого наповнення. Над легенями – вологі дрібно пухирчасті хрипи. Виберіть препарат, який необхідно застосувати? 
A *Лазікс
B Панангін  
C Метопролол 
D Єссенціале 
E Фероплект 

89. Фельдшера ШМД викликали до чоловіка, у якого блювання «кавовою гущею», загальна слабкість, шум у вухах, запаморочення, тахікардія, зниження АТ. Який препарат необхідно ввести першочергово? 
A *Дицинон
B Но-шпа 
C Лазікс 
D Анальгін 
E Преднізолон 

90. До фельдшера звернувся чоловік, який скаржиться на нападоподібний біль у правому підребер’ї з іррадіацією під праву лопатку, який виник після їзди на велосипеді. Об’єктивно: склери жовтяничні. Живіт болючий у правому підребер’ї, позитивний симптом Ортнера. Найімовірніший попередній діагноз?  
A *Жовчокам'яна хвороба
B Цироз печінки 
C Хронічний гепатит 
D Хронічний гастрит 
E Виразкова хвороба

91. Пацієнт скаржиться на озноб, підвищення температури тіла до 39°С, біль у попереку зліва. Хворіє 2-й день.  Загальний аналіз сечі: густина – 1008, каламутна, білок – 0,3г/л, лейкоцити – 35-40 у полі зору, еритроцити – 1-2 у полі зору,  бактерії. Найімовірніший попередній діагноз? 
A *Гострий пієлонефрит
B Гострий гломерулонефрит 
C Хронічний пієлонефрит 
D Ниркокам'яна хвороба 
E Хронічний гломерулонефрит 

92. Фельдшера викликали до чоловіка 26 років, який перебував у непритомному стані. З дитинства хворіє на цукровий діабет.  Об’єктивно: Дихання шумне, із запахом ацетону. Шкіра суха, холодна на дотик. Зіниці звужені. Пульс 100 за 1 хв., ниткоподібний. Живіт здутий, черевна стінка напружена. Найімовірніший попередній діагноз? 
A *Гіперглікемічна кома
B Гіпоглікемічна кома 
C Печінкова кома 
D Уремічна кома 
E Алкогольна кома 

93. Фельдшера викликали до чоловіка 50 років, який скаржиться на пекучий інтенсивний біль за грудниною з іррадіацією в ліву руку, який триває понад 1 годину, виник після стресової ситуації, не знімається нітрогліцерином. Пацієнт неспокійний. Блідий, на обличчі холодний піт. Пульс 100 за 1 хв, ритмічний. АТ 100/70 мм рт.ст. Тони серця приглушені. Найімовірніший діагноз?
A *Інфаркт міокарда , типовий варіант
B Стенокардія напруження 
C Прогресивна стенокардія 
D Інфаркт міокарда, астматичний варіант
E Гіпертонічний криз 

94. Фельдшера  викликали до чоловіка 47 років, який скаржиться на нападоподібний біль у лівій поперековій ділянці з іррадіацією в статеві органи. Пацієнт постійно змінює положення тіла, але полегшення не відчуває. Найімовірніший попередній діагноз?
A *Лівобічна ниркова колька
B Гострий пієлонефрит 
C Гострий гломерулонефрит 
D Гострий панкреатит 
E Виразкова хвороба

95. У хворого на гіпертонічну хворобу з`явився інтенсивний пекучий біль в серці, оніміння лівої руки, що триває більше години та не знімається нітрогліцерином. Фельдшер після огляду хворого припускає виникнення хвороби:
A *Гострий інфаркт міокарду
B Геморагічний інсульт
C Гострий міокардит
D Гострий перикардит
E Гостра судинна недостатність

96. Хворий звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на біль ріжучого характеру у лівому підребір’ї  переважно після жирної їжі із іррадіацією у поперековий відділ хребта, нудоту, відрижку повітрям, мазеподібні випорожнення 3 – 4 рази на добу. Об’єктивно: дефіцит ваги 8 кг. Пальпаторно – болючість  у лівому підребір’ї, зоні Шофарра. Які додаткові обстеження є найбільш інформативними?
A *Амілаза крові, УЗД – органів черевної порожнини
B Дуоденальне зондування, рентгеноскопія шлунку
C Аналіз шлункового соку, копрограма
D Рентгеноскопія шлунку, ФГДС
E Аналіз калу на приховану кров, дуоденальне зондування

97. Фельдшер ШМД обслуговує виклик до пацієнта, який скаржиться на біль у ділянці серця стискаючого характеру з іррадіацією в ліве плече, лопатку. Біль триває 5 хвилин. Що фельдшер використає для надання невідкладної допомоги в першу чергу?
A *Нітрогліцерин
B Еуфілін 
C Димедрол 
D Натрія хлорид 
E Преднізолон 

98. Фельдшер ШМД обслуговує виклик додому. У пацієнта після ін’єкції інсуліну погіршилося самопочуття, виникли судомні посмикування, потім він знепритомнів. Об’єктивно: шкіра бліда, волога, ЧД 20 за 1хв. Для невідкладної допомоги фельдшер застосує:
A *Розчин глюкози
B Розчин Рінгера 
C Інсулін 
D Кордіамін 
E Неогемодез 

99. Фельдшер ШМД обслуговує виклик до пацієнта з бронхіальною астмою. Напад ядухи триває 3 години. Інгаляції сальбутамолу, внутрішньовенне введення еуфіліну ефекту не дали. Об’єктивно: вимушене положення тіла, дистанційні сухі хрипи. Для надання невідкладної допомоги доцільно застосувати:
A *Преднізолон
B Лазолван 
C Вікасол 
D Фентаніл
E Астмопент 

100. Фельдшер ШМД прибув на виклик до пацієнтки, яка скаржиться на біль у потилиці, шум у вухах, мерехтіння мушок перед очима. Скарги з’явились через 2 години після неприємного повідомлення. Об’єктивно: хвора збуджена, обличчя гіперемійоване, пульс 100 за 1хв, ритмічний, А/Т 180/100 мм рт. ст. В першу чергу фельдшер застосує:
A *Дибазол
B Анальгін 
C Кордіамін
D Мезатон
E Преднізолон 

101. До чоловіка 50 років викликали фельдшера ФАПу в зв’язку зі скаргами на пекучий біль за грудниною з іррадіацією в ліву руку та плече, що триває більше години і не знімається нітрогліцерином, виник після фізичного навантаження. Хворий неспокійний, шкіра бліда, вкрита потом. АТ 100/60 мм рт.ст., Рs – 100 за 1 хв., ритмічний. Тони серця глухі, на ЕКГ – глибокий зубець Q, підвищений сегмент ST, зубець Т негативний. Яким буде ймовірний діагноз?
A *Гострий інфаркт міокарда 
B Стабільна стенокардія напруження
C Вазоспастична стенокардія
D Гіпертонічний криз 
E Гостра лівошлуночкова  недостатність 

102. Фельдшера здоровпункту терміново викликали   до хворої, яка страждає на гіпертиреоз. В жінки після психоемоційної травми з’явилися різке збудження, профузна пітливість, висока температура тіла (41оС), тахікардія, АТ 160/70 мм.рт.ст. Яке ускладнення розвинулось у пацієнтки? 
A *Тиреотоксичний криз
B Гіпертонічний криз
C Геморагічний інсульт
D Напад серцевої астми
E Напад стенокардії

103. До чоловіка 35 років викликали фельдшера ШМД. Скарги хворого на утруднення носового дихання та ковтання. Обличчя, слизова оболонка носа, гортані та язика набряклі.  Ці симптоми з’явились після укусу комахи. Введення димедролу стан не поліпшило. Діагноз: набряк Квінке.  Який препарат слід ввести при даному стані?
A *Преднізолон 
B Аспірин 
C Баралгін 
D Клофелін 
E Мезатон 

104182. У хворої К., 50 років, з мітральною вадою серця, у стоматологічному кабінеті під час екстракції зуба виник напад задишки, який супроводжувався серцебиттям, кашлем з виділенням рожевого пінистого харкотиння. Об’єктивно:  стан  важкий, акроціаноз, ЧД - 36/хв. В легенях: "клекітливе" дихання, звучні різнокаліберні вологі хрипи. АТ - 90/50 мм рт. ст., пульс - 120/хв. Який Ваш діагноз?
A *Гостра лівошлуночкова недостатність  
B Тромбоемболія легеневої артерії   
C Кардіогенний шок  
D Гострий бронхоспазм  
E Анафілактичний шок  
. У хворої К., 50 років, з мітральною вадою серця, у стоматологічному кабінеті під час екстракції зуба виник напад задишки, який супроводжувався серцебиттям, кашлем з виділенням рожевого пінистого харкотиння. Об’єктивно:  стан  важкий, акроціаноз, ЧД - 36/хв. В легенях: "клекітливе" дихання, звучні різнокаліберні вологі хрипи. АТ - 90/50 мм рт. ст., пульс - 120/хв. Який Ваш діагноз?
A *Гостра лівошлуночкова недостатність  
B Тромбоемболія легеневої артерії   
C Кардіогенний шок  
D Гострий бронхоспазм  
E Анафілактичний шок  

105. Чоловік 42 років доставлений у лікарню зі скаргам на стискаючий та пекучий біль в ділянці серця з ірадіацією в ліве плече та ліву лопатку, задишку, різку кволість. Больовий синдром виник вперше в житті після емоційного перенапруження, триває близько години. Об'єктивно: Ps - 98/хв, ритмічний. Ат - 130/80 мм рт.ст. Тони серця приглушені, шумів немає. На ЕКГ депресія сегменту ST та негативний зубець Т у відведеннях І, avL, V1-V4. Який найбільш ймовірний діагноз?
A *ІХС. Гострий інфаркт міокарда
B ІХС. Стабільна стенокардія напруження
C ІХС. Прогресуюча стенокардія
D ІХС. Стенокардія спокою
E Нейроциркуляторна дистонія

106. Хворий 50 років скаржиться на появу три тижні тому сильних ангінозних нападів за грудниною з іррадіацією в шию та нижню щелепу, тривалістю до 10 хв. За останній час болі почастішали до 10-15 раз на добу. В анамнезі - зловживання алкоголем. Який найвірогідніший діагноз?
A *ІХС. Прогресуюча стенокардія
B Нейроциркуляторна дистонія
C ІХС. Інфаркт міокарда   
D ІХС. Стабільна стенокардія напруження
E ІХС. Стенокардія спокою

107. У чоловіка 57 років, що протягом 10 років страждає на стабільну стенокардію напруження, раптово виник інтенсивний здавлюючий біль за грудниною, відчуття нестачі повітря. Після прийому 3 таблеток нітрогліцерину біль зменшився, але не пройшов, через 30 хвилин став нестерпним, наростала задишка. Об’єктивно: блідість шкіри, гіпергідроз. Ps 100 за 1 хв., АТ 100/60 мм рт. ст. Який попередній діагноз?
A * ІХС. Гострий інфаркт міокарда
B ІХС. Прогресуюча стенокардія  
C Гострий перикардит
D Нейроциркуляторна дистонія
E Тромбоемболія легеневої артерії

108. У лікарню звернувся хворий 42-х років зі скаргами на приступоподібний біль за грудниною з іррадіацією в ліву лопатку. Біль з'являється при значному фізичному навантаженні, триває 5 - 10 хвилин і проходить в спокої. Хворіє 2 тижні. Який попередній діагноз?
A * ІХС. Стенокардія, що вперше виникла 
B ІХС. Прогресуюча стенокардія  
C ІХС. Гострий інфаркт міокарда
D ІХС. Стабільна стенокардія напруження
E ІХС.Стенокардія Принцметала

109. Хворий 60 років скаржиться на біль за грудниною стискуючого характеру при ходьбі до 200 м. Біль продовжується до 10 хв., супроводжується відчуттям нестачі повітря, пітливістю. Протягом останніх 2 тижнів біль з’явився в спокої, став частішим, перестав зніматись однією таблеткою нітрогліцерину. Який найбільш імовірний діагноз?
A * ІХС. Прогресуюча стенокардія 
B ІХС. Гострий інфаркт міокарда
C ІХС .Стабільна стенокардія IV ФК  
D ІХС. Стабільна стенокардія III ФК  
E ІХС. Стенокардія спокою

110. У хворого 50 років після надмірного вживання їжі та алкоголю раптово виник інтенсивний біль в епігастральній ділянці, який супроводжувався нудотою, блюванням та здуттям живота. Пульс 100/хв, аритмічний, екстрасистолія. АТ - 90/60 мм рт.ст. Тони серця різко послаблені. Лейкоцитоз -13,8 х 109/л. ЕКГ - інтервал ST у відведеннях ІІІ і aVF вище ізолінії на 6 мм. Яка патологія розвинулась у хворого?
A * ІХС. Гострий інфаркт міокарда 
B Гострий панкреатит 
C Гострий холецистит 
D Перфорація виразки шлунка 
E Харчова токсикоінфекція 

111. Хворий 50 років скаржиться на появу три тижні тому сильних ангінозних нападів за грудниною з іррадіацією в шию та нижню щелепу, тривалістю до 10 хв. За останній час болі почастішали до 10-15 раз на добу. В анамнезі - зловживання алкоголем. Який найвірогідніший діагноз?
A *ІХС. Прогресуюча стенокардія
B Нейроциркуляторна дистонія
C ІХС. Інфаркт міокарда   
D ІХС. Стабільна стенокардія напруження
E ІХС. Стенокардія спокою

112. Чоловік 42 років доставлений у лікарню зі скаргам на стискаючий та пекучий біль в ділянці серця з ірадіацією в ліве плече та ліву лопатку, задишку, різку кволість. Больовий синдром виник вперше в житті після емоційного перенапруження, триває близько години. Об'єктивно: Ps - 98/хв, ритмічний. Ат - 130/80 мм рт.ст. Тони серця приглушені, шумів немає. На ЕКГ депресія сегменту ST та негативний зубець Т у відведеннях І, avL, V1-V4. Який найбільш ймовірний діагноз?
A *ІХС. Гострий інфаркт міокарда
B ІХС. Стабільна стенокардія напруження
C ІХС. Прогресуюча стенокардія
D ІХС. Стенокардія спокою
E Нейроциркуляторна дистонія

113. У хворої К., 50 років, з мітральною вадою серця, у стоматологічному кабінеті під час екстракції зуба виник напад задишки, який супроводжувався серцебиттям, кашлем з виділенням рожевого пінистого харкотиння. Об’єктивно:  стан  важкий, акроціаноз, ЧД - 36/хв. В легенях: "клекітливе" дихання, звучні різнокаліберні вологі хрипи. АТ - 90/50 мм рт. ст., пульс - 120/хв. Який Ваш діагноз?
A *Гостра лівошлуночкова недостатність  
B Тромбоемболія легеневої артерії   
C Кардіогенний шок  
D Гострий бронхоспазм  
E Анафілактичний шок  

114. Молода жінка втратила за 3 місяці 8 кг ваги, скаржиться на серцебиття, потовщення шиї, відчуття “комка” при ковтанні, дратливість,тремтіння пальців рук, випинання очей, субфебрильну температуру. Найбільш вірогідний попередній діагноз?
A *Тиреотоксикоз
B Нейроциркуляторна дистонія
C Пухлина мозоку
D Мікседема
E Ревматична хвороба

115. Фельдшера ФАПу викликали до хворого, у якого через 40 хвилин після укусу бджоли в губу почали набрякати губи, повіки, голос став охриплим, з’явився “гавкаючий” кашель, дихання стало утрудненим. Який стан розвинувся у пацієнта?
A * Набряк Квінке 
B Кропив’янка 
C Анафілактичний шок 
D Бронхіальна астма 
E Контактний дерматит 

116. У хворого на бронхіальну астму почався сухий кашель, виникла гостра нестача повітря, дихання утруднилось, видих здійснюється зі свистом і чути на віддалі. Який препарат потрібно приготувати для надання невідкладної допомоги?
A * Розчин еуфіліну 
B Розчин корглікону 
C Розчин строфантину 
D Розчин глюкози 
E Розчин дибазолу 

117. Фельшер ФАПу спостерігає за пацієнтом з лейкемією у якого раптово з'явилися загальна слабкість, головний біль, пітливість вночі,підвищення температури до 38оС. Для якого синдрому характерні ці симптоми?
A *Інтоксикаційного
B Анемічного 
C Геморагічного 
D Гіперпластичного 
E Імунодефіцитного 

118. У жінки 28 років, через два дні після переохолодження з’явилося часте і болісне сечовиділення [через кожні 30-40 хв.], кров у сечі на прикінці сечовипускання. Об'єктивно: при пальпації болючість в надлобковій ділянці. Температура тіла 37оС. Найімовірніший попередній діагноз?
A * гострий цистит 
B Гострий пієлонефрит 
C Ниркова колька 
D Гострий гломерулонефрит 
E Нецукровий діабет 

119. До фельдшера ФАПу з польового стану доставили хворого 43 років зі скаргами на головний біль, важкість у потиличній ділянці, нудоту, тупий біль в ділянці серця, серцебиття. АТ 210/110 мм рт.ст. Який імовірний діагноз?
A * Неускладнений гіпертензивний криз
B Ускладнений гіпертензивний криз
C Тиреотоксичний криз
D Цебральна кома
E Тиреоїдна кома

120. Фельдшера ШМД викликали до хворого 42 років, який скаржиться на сльозотечу, нудоту, біль у животі. За три години до цього обробляв дерева в саду пестицидами. Об'єктивно: зіниці звужені, фібриляція м'язів, тахікардія, АТ 160/100 мм рт. ст. Якими пестицидами було отруєння?
A * Фосфорорганічними
B Миш'яковими
C Хлороорганічними
D Ртутьорганічними
Е Азоторганічними


1 комментарий:

  1. Привіт всім, я Лінда Гаррі зі Сполучених Штатів, мені діагностували хворобу Паркінсона більше 6 років, що змусило мене втратити роботу та мої стосунки зі своїм нареченим після того, як він виявив, що у мене Паркінсон, він відійшов від мене, і я намагався все можливе, щоб він залишався, але він нехтував мною, поки мій друг з Великобританії не сказав мені великого цілителя, який відновить моє життя назад своїм потужним цілющим трав’яним ліком. потім він надіслав мені свою електронну адресу, щоб зв'язатися з ним- drimolaherbalmademedicine@gmail.com. і я швидко зв’язався з ним, і він сказав, що мій стан можна вирішити, що він буде лікувати хворобу негайно, лише якщо я можу прийняти довіру до нього і прийняти його умови, і я погодився, бо мені так потрібна допомога всіх значить, тому я зробив усе, що він мені доручив зробити. І дивно через два тижні він надіслав мені текст про те, що я повинен поспішати до лікарні на обстеження, що я справді зробив, я підтверджую від лікаря, що я зараз (PARKINSON NEGATIVE), мої очі наповнені сльозами і радістю, сильно плачу, тому що справді хвороба позбавила мене багатьох речей із мого життя. Це чудо, доктор Імолоа також використовує своє потужне фітотерапію для лікування таких захворювань: вовчак, виразка рота, рак у роті, біль у тілі, лихоманка, гепатит ABC , Сифіліс, діарея, ВІЛ / СНІД, хвороба Хантінгтона, прищі на спині, хронічна ниркова недостатність, хвороба Аддісона, хронічна біль, хвороба Крона, муковісцидоз, фіброміалгія, запальна хвороба кишечника, грибкова хвороба нігтів, хвороба Лайма, хвороба Целія, лімфома, майор Депресія, злоякісна меланома, манія, мелоргеостоз, хвороба Меньєра, мукополісахаридоз, розсіяний склероз, м'язова дистрофія, ревматоїдний артрит, хвороба Альцгеймера, парк ізонна хвороба, рак піхви, епілепсія, тривожні розлади, аутоімунна хвороба, біль у спині, спинний розлад, біполярний розлад, пухлина головного мозку, злоякісне захворювання, бруксизм, булімія, захворювання цервікального диска, серцево-судинні захворювання, новоутворення, хронічні респіраторні захворювання, психічні та поведінкові розлади, Муковісцидоз, гіпертонія, діабет, астма, запальний аутоімунно-опосередкований артрит. хронічні захворювання нирок, запальні захворювання суглобів, імпотенція, фетальний спектр алкоголю, дистимічний розлад, екзема, туберкульоз, синдром хронічної втоми, запори, запальні захворювання кишечника, рак кісток, рак легенів. зв’яжіться з ним на електронну адресу- drimolaherbalmademedicine@gmail.com. а також на whatssap- +2347081986098

    ОтветитьУдалить