КУРСОВА РОБОТА - Дослідження асортементу та якості ювелірних товарів






КУРСОВА РОБОТА 
Дослідження асортементу та якості ювелірних товарів





ЗМІСТ

Вступ                                                                                                                          
Розділ  1. Теоретичні аспекти формування асортименту і якості ювелірних товарів                                                                                                 
          1.1.Чинники, що впливають на формування асортименту і якості ювелірних товарів                                                                                  
          1.2.Сировина для виробництва ювелірних виробів                              
          1.3.Споживчі властивості матеріалів                                                    
          1.4.Вимоги до якості ювелірних товарів                                              
          1.5.Класифікація асортименту ювелірних товарів                                 
Розділ  2.  Дослідження асортименту та якості ювелірних товарів          
          2.1.Аналіз   структури   сучасного асортименту   ювелірних  товарів,  що представлені на ринку України                                                                  
          2.2.Порівняльна характеристика  асортименту та споживчих властивостей ювелірних товарів Київського та Костромського ювелірного заводу                                                                                
          2.3.Оцінка якості ювелірних товарів                                                      
Висновки та пропозиції                                                                                    
Список літератури        
Додатки                                                                                                                 
Таблиці, рисунки присутні.

Вартість – 500 грн.
Можливе придбання частинами.






Опис:
Коли дивишся на неперевершене веселкове сяйво на прозорих гранях діаманту, не замислюєшся скільки часу та праці потребує перетворення невеличкого сіренького камінчика, а таким є природній вигляд алмазу, на шедевр ювелірного мистецтва.  У наш вік комп’ютерних технологій чимало що змінилося у обладнанні, у досконалості форм і кількості граней, але й досі ніщо не замінить людських рук [12, c.15].
Ювелірне мистецтво - один з найдавніших і широко розповсюджених видів декоративно - прикладного мистецтва. У ньому знаходить втілення властиве людині прагнення до краси. Ювелірні вироби – предмети прикраси і побуту зі шляхетних металів у сполученні з дорогоцінними, напівкоштовними і виробними каменями, а також художніх виробів з недорогоцінних матеріалів, виконані з великою майстерністю й відповідають високим естетичним вимогам.
Для ювелірного мистецтва характерно тонке розуміння особливостей матеріалу, вміле виявлення його декоративних властивостей і висока майстерність художнього виконання. Майстри-ювеліри прагнуть до того, щоб ожив камінь, заграв метал, заблищало скло [11, c.8].
Ювелірне мистецтво виникло ще в далекій давнині. У 7 столітті до нашої ери в Древній Греції зародилося мистецтво гліптики – різьблення по камені (геми). У Древньому Римі великою популярністю користалися різноманітні вироби з дорогоцінними каменями.
Золото і срібло здавна використовували у всіх видах давньоруського мистецтва. У 11-13 століттях ювеліри Києва і Новгорода з великою майстерністю обробляли створені природою різні кольорові камені.
Ювеліри стверджують, що золотий виріб без каменю подібний до людини без одягу. Дійсно, без каменю чимало виробів виглядають не більш ніж як напівфабрикат чи заготовка. Але якщо штучні діаманти (цирконій, амазоніт та ін.) будь-якого кольору й форми, а також напівкоштовні камені (цитрини, хризоліти, опали, топази, аквамарини, аметисти й ін.) можна придбати на спеціалізованих виставках чи магазинах, то український ринок дорогоцінних каменів (сапфіри, діаманти, смарагди) на 99% складається з контрабандної продукції, завезеної з Якутії, країн Африки й ін. Легальна торгівля, як правило, пропонує досить убогий асортимент, та й вартість каменів суттєво вища (на чорному ринку найдешевший діамант вагою 0,01 карата (1 карат = 200 мг) коштує приблизно 30 грн., у магазині — разів удвічі дорожче). Виняток становить фірма «Вінницькі діаманти», котра пропонує гарний асортимент якісних каменів, але вона не має представництв в інших містах України [9].
ВАТ “Київський ювелірний завод” – лідер української ювелірної промисловості працює на конкурентному ринку. Найдоцільнішим шляхом забезпечення та підвищення конкурентоспроможності є управління нею [18, c.17], зокрема шляхом постійного оновлення та розширення асортименту. Вагомий внесок у розробку питань конкурентоспроможності та управління нею внесли вітчизняні та зарубіжні вчені-економісти Г.П.Абpамiшвiлi, О.П.Гpадов, В.Л.Дiкань, Ю.Б.Iванов, Г.П.Iспipян, А.Н.Литвиненко, А.I.Маpенич А.Маpшалл, М.Поpтеp, О.П.Сологуб, Ю.Н.Сухачов, М.А.Тат’янченко, Р.А.Фатхутдінов, Ф.Хайек, А.Ю.Юданов та iн.
Втім, досвід вітчизняних лідерів ринку вивчається і розповсюджується недостатньо, що суттєво стримує розвиток галузі і визначає актуальність даної роботи.
Метою  роботи є вивчення сучасного асортименту ювелірних товарів і оцінка якості продукції вітчизняних виробників. Відповідно до поставленої мети завданнями роботи є:
- подання загальної характеристики ювелірних товарів та їх класифікація;
- вивчення споживчих властивостей ювелірних товарів та їх формування у процесі виробництва;
- аналіз   структури   сучасного асортименту   ювелірних товарів,  що представлені на ринку України;
- порівняльна характеристика асортименту та споживчих властивостей ювелірних товарів ВАТ “Київський ювелірний завод” та  “Костромський ювелірний завод” (Росія);
- вивчення методів оцінки якості ювелірних товарів.
Об’єктом дослідження є асортимент українських ювелірних виробів з точки зору оцінки його технологічного рівня та відповідності потребам ринку.
Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних та прикладних питань забезпечення конкурентоспроможності продукції підприємств з виробництва ювелірних виробів.

Список літератури:

  1. Закон України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними".
  2. Закон України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".
  3. Постанова Кабінету Міністрів України від 08.02.95 N 108  "Про Порядок заняття торговельною діяльністю і правила торговельного обслуговування населення".
  4. Постанова Кабінету Міністрів України  від 07.05.98 N 653  "Про порядок продажу суб'єктам підприємницької діяльності дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння з Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння".
  5. Постанова Кабінету Міністрів України від 04.06.98 N 802 "Про Правила торгівлі дорогоцінними металами (крім банківських металів) і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням у сирому та обробленому вигляді і виробами з них, що належать суб'єктам підприємницької діяльності на праві власності".
  6. Постанова Кабінету Міністрів України від 25.03.99 N 460 "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі ювелірними та іншими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння".
  7. Державний стандарт України ДСТУ 3375-96 Вироби золотарські. Терміни та визначення
  8. Державний стандарт України ДСТУ 3527-97 Вироби золотарські з коштовних металів. Загальні технічні умови. 
  9. Властелины колец. Бизнес. №49 (516), 02 декабря 2002 г.
  10. Ведущие российские торговые марки: Ювелирные украшения, часы и подарки=Leading Russian Trademarks. Jewelleries, Watches and Gifts: Альманах. — М., 2003. — 106с.
  11. Драгоценные металлы, драгоценные камни, ювелирные изделия: Справочное пособие. — М. : Приор, 1997. — 256с.
  12. Дронова Н.Д. Ювелирные изделия. Классификация. Описание. Оценка: Справ.- энциклопедия. — М. : Изд. дом "Ювелир", 1996. — 352с.
  13. Златой телец на дубе том. Бизнес. №22 (541), 02 июня 2003 г.
  14. Карпун А.Л. Русское ювелирное искусство. Вторая половина 19-20 век: Альбом. — М. : Береста, 1994. — 195 с.
  15. Марченков В.И. Ювелирное дело. — 3. изд. перераб. и доп. — М. : Высшая школа, 1992. — 256с.
  16. Простаков С.В. Ювелирное дело: Учеб. пособие для студ. образоват. учреждений нач. проф. образования — Ростов н/Д : Феникс, 2003. — 349с.,
  17. Стороженко В.Ф., Ковальов Є.В. Експертиза ювелірних виробів при розкритті економічних злочинів: Навч. посібник / Університет внутрішніх справ. — Х., 1998. — 160с.
  18. Товарознавство непродовольчих товарів: Навч. посібник для самостійної роботи студ. товарознавчо-комерційного профілю вищих навч. закл. / Укоопспілка; Львівська комерційна академія / І.С. Полікарпов (уклад.). — Л., 2001.     Ч. 2 : Товари взуттєві, хутряні, галантерейні, ювелірні, парфумерно-косметичні та годинники. — 96с.
  19. Храни меня, мой талисман...: Ювелирные украшения в русской культуре XVIII- XX вв. Опыт словаря / Т.Б. Забозлаева (авт.-сост.). — СПб. : BOREY- PRINT, 1999. — 80с.
  20. Якимов А.В., Новиков. Ф.В., Новиков Г.В., Якимов А.А. Алмазная обработка.: Учеб. пособие для студ. спец. "Технология машиностроения" и "Металлорежущие станки и инструменты" / Одесский гос. политехнический ун-т. — К., 1996. — 168с.

                                                                                      


1 комментарий:

  1. Містер Бенджамін вийшов за межі своїх вимог, щоб допомогти мені в моїй позиці, яку я використовував для розширення свого аптечного бізнесу. Вони були дружніми, професійними та абсолютними дорогоцінними каменями для роботи. lfdsloans@outlook.com.WhatsApp ... + 19893943740.

    ОтветитьУдалить